Vitra'dan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Vitra’dan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Vitra’nın ilk olarak geçtiğimiz aylarda düzenlenen Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA’da tanıttığı, kullanıcıların sanal gerçeklikle kendi banyolarını dekore edebileceği  VitreAlity hayata geçiriliyor.

Artırılmış gerçeklik uygulaması olan VitreAlity sonunda bekleyenleri ile buluşuyor. Öncelikle İPad için yayınlanan uygulama, dekorasyonunu önceden görmek isteyen kullanıcıların kendi banyolarını dekore etmelerine olanak sağlıyor. Dekorasyon markalarının insanların işini ve tercihini kolaylaştırmak için Artırılmış Gerçeklik uygulamasını kullanmaları uzun süredir dünya çapında var olan bir trend. Türkiye’de bu uygulama sınırlı sayıda marka tarafından gerçekleştirilse de, markalar yayınladıkları yeniliklerle kendi alanlarında öncü olmayı, marka olarak farklılaşmayı ve tüketici algısında ‘yenilikçi’ algısını güçlendiriyor. Uygulamalar markanın daha fazla sayıda müşteriye ulaşmasını ve potansiyel müşterilerin mağaza içindeki denemelerinin yerini alarak hem alışverişte karar verme süresini en aza indiriyor hem de tüketicinin tercih hakkını güçlendiriyor.

VitreAlity uygulaması tamamen banyo dekorasyonuna odaklı, alışveriş öncesi almayı planladığınız ürünü kendi banyonuzda test etmenize yardımcı oluyor. Kullanışlı olan uygulamada istediğiniz ürünü arama yaparak bulabiliyor ve bunları favori seçenekler arasına ekleyerek daha sonra tekrar dönüp test edebiliyorsunuz. Seçtiğiniz ürünleri aynı zamanda farklı renklerle de deneyebiliyor, dekorasyonunuzu kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama içinde yer alan fiyat listesi ve tanıtım videoları ile zor bir tercih olan dekorasyon işi kullanıcılar için daha kolay hale gelebiliyor.

VitreAlity İPad uygulaması: http://apple.co/1iCtMb7