Smartis'den Yerli Emojiler

Smartis’den Yerli Emojiler

Son dönemlerde birçok platformda yenilenen ve güncellenen emojilerin gündemde yoğun bir şekilde yer edinmesi, ülkelerin de kendi kültürleriyle özdeşleşen ikonları emojileştirmesi olarak karşımıza çıktı.

Bu uyarlamayı ilk gerçekleştiren ülke Finlandiya oldu. Yılbaşına kadar emojilerini tamamlayıp kullanıma sunacak olan Finlandiya, bu trendin ilk temsilcisi olacak. Fin Hamamı, metalciler ve Nokia 3310 gibi Finlandiya’ya özgü olan üç ikon başlangıç olarak sunulanlar. Peki biz emoji üretmeye kalkarsak aklınıza ilk neler gelir? Çok seçenek var değil mi? İşte bu seçenekleri “kullanılması muhtemel 15 Türk işi emoji” adı altında Smartis bizlere sunuyor. Tabi hangi durumlarda ve duygu durumlarını ifade ederken kullanacağınız size kalmış.

Smartis’in sunmuş olduğu emojiler ve esprili yorumlarından birkaçını aktaracak olursak listenin başında tesbih emojisi geliyor. “Her Whatsapp delikanlısının mesajlarında mutlaka kullanması gereken bir emoji” olarak tanımlamış Smartis bu emojiyi. Çizgili pijama emojisi için ise “Geleneksel uyku üniformamız.” yorumunu yapmış ajans. Bir diğer emoji örneği ise rakı-beyaz peynir. Ajansın bu emojiye yaptığı yorum ise şöyle: “Martini, şarap ve bira emojileri bizi kesmez. Rakı yok mu rakı?”

Diğer emojileri görmek için bu adrese tıklayabilirsiniz: http://www.smartis.com.tr/blog/?p=3593