hüseyin altunbaş

Selçuk Üniversitesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Yeniden Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş!

Reklamcılık sektörünün duayen akademisyenlerinden Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş, yeniden Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümünün bölüm başkanlığına atandı. 2011 yılında Reklamcılık bölümünü kurduktan sonra yenilikçi ve vizyoner bir eğitim anlayışı ile yola çıkıp Anadolu’daki reklamcılığa ve reklamcılara karşı olan tabuları kırmayı başarmıştı.

Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak çok başarılı bir fakülteyiz. Köklü bir iletişim fakültesiyiz. Çok ödüllü bir fakülteyiz. Her sene üstüne koyarak çalışan bir fakülteyiz. Öğrencilerimizle ve mezunlarımızla sürekli iç içe olan bir fakülteyiz. Vizyoner bir bakış açısıyla inovatif olmak zorunda olan bir fakülteyiz. Yeni yönetimimiz önemli projelere imza atıyor. Biz de bu projelere destek olmak zorundayız. Reklamcılık Bölümü üniversiteye ve şehre çok katkı sağlayacak bir bölümdür. Bu anlayışla daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Fakülte yönetimimize, Sayın Prof. Dr. Enderhan Karakoç’a bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederim. Reklamcılık bölümümüzü reklamcılık sektörüyle iç içe ve daha fazla uygulamaya dönük bir anlayışla yürütmeye devam edeceğiz.

Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş’dan eğitim alan şanslı kişilerden biri olarak 9 yıllık bu kesintili süreçte şehir, öğrenciler ve sektör adına kayıp edilen pek çok değer olduğunu düşünmekle birlikte yeni süreçte hızlı bir toparlanma ve tekrardan sektörde görünen, bilinen bir Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü olacağına gönülden inanıyorum.

Bu güzel haberle birlikte Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş’a hayatımızda yarattığı değerler için bir kez de Pazarlama İletişimi takipçileri önünde teşekkür etmekten mutluluk duyar, yeni görevinde tekrardan başarılar dilerim.