Twitter'da Mavi Tık Almak Artık Daha Kolay

Twitter’da Mavi Tık Almak Artık Daha Kolay

Twitter’ın bazı markalar, ünlü ya da takipçi/etkileşim oranı yüksek profiller için tanımladığı mavi tık yani verified badge artık ulaşılmaz olmaktan çıkıyor. 

Twitter bu hafta içinde yaptığı bir açıklamayla kullanıcı ve markaların hesaplarını doğrulama talebi yollayarak verified badge alabilmeleri için bir form oluşturduklarını duyurdu. Bu form aracılığıyla bireysel hesaplarınızı ve marka hesaplarını doğrulatmak için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bu açıklamadan öncesine kadar Twitter onaylanacak hesapları manuel olarak kendisi belirliyordu. Eğer Twitter hesabınızı onaylatmak için bireysel başvuruda bulunuyorsanız profilinize tanımlı doğum tarihinizin, e-mail adresinizin ve cep telefonu numaranızın mutlaka onaylanmış şekilde olması gerekiyor. Marka hesapları için doğrulanmış bir cep telefonu numarası formu görebilmek için yeterli oluyor. Kişisel hesaplarınızı doğrulamak için minimum iki farklı link belirterek ünlü ya da önemli bir kişi olduğunuzu gösteren kanıt ve açıklama sunmanız gerekiyor. Marka hesapları için ise maksimum 5 tane olmak üzere talebinizi destekleyecek link sunmanız ve açıklama yazmanız isteniyor. Markalar kurumsal web siteleri, diğer sosyal mecralardaki profillerini belirterek bu süreci rahat bir şekilde sonlandırabilir gibi duruyor.

Tabi bu başvuru formu aracılığıyla yapılan her başvurunun onaylanacağı ve mavi tık alabileceği anlamına gelmiyor. Mavi tık sahibi olabilmek için asgari şart olarak hesabınızın takipçi ve etkileşim sayısının yüksek olması gerekiyor. Organik olmayan yollarla takipçi elde edilmiş hesaplarla yapacağınız başvurular kabul olmayacağı gibi hesabınızı da riske sokabilir.

Twitter mavi tık (verified badge) başvurusu yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz;
Twitter Mavi Tık Başvurusu