Facebook ve Twitter Çöktü!

Facebook ve Twitter Çöktü!

Gaziantep’de meydana gelen terör saldırısının ardından Facebook ve Twitter’a erişim problemi yaşandığı belirtiliyor. Özellikle ilk başlarda ADSL altyapısı kullanan kullanıcıların giremediğini belirttiği Facebook ve Twitter’a şuan için mobil cihazlar aracılığıyla da erişim sağlanamıyor.

Her iki siteye de bağlanmaya çalışan kullanıcılar ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı hatası aldıklarını belirtiyor. Şuan için her iki site içinde erişim yasağı bulunmaması, internet altyapısıyla alakalı bir problem yaşanıyor olabileceğini gösteriyor. Konu hakkında henüz Facebook ve Twitter tarafından yapılan bir açıklama bulunmuyor. Özellikle bu tarz terör saldırıları yaşadığımız durumlarda internet altyapımızda yaşanan yoğunluklar ve yoğun iletişim çabaları bu tarz erişim problemlerine yol açabiliyor. Yaşanılan erişim problemine yönelik bir diğer iddia ise Facebook ve Twitter’ın teknik bir problem nedeniyle çöktüğü doğrultusunda. İlerleyen dakikalarda gelen resmi açıklamalara göre erişim probleminin neden yaşandığına dair net bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Her iki site için güncel bir yasak olup olmadığını sorgulamak isteyenler, http://eekg.tib.gov.tr/ adresinden siteler hakkında oluşabilecek engelleme kararlarına göz atabilir.

Gaziantep'de yaşanan terör saldırısını lanetliyoruz. 
Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dileriz.