facebook-twitter-youtube-coktu

Facebook ve Twitter’a Erişim Sağlanamıyor!

An itibariyle Facebook, Twitter ve Youtube erişim problemleri yaşandığı belirtiliyor. Üç siteye de şuan için ADSL ve GSM operatörlerinin altyapısıyla erişilemiyor. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmasa da sitelere yönelik idari tedbir ya da engelleme kararı olabileceği ihtimalleri konuşuluyor.

Özellikle artan terör saldırıları sonucunda sosyal ağlara yönelik kesintilerle daha sık karşılaşır hale geldik. Bu durumun sebebinin yasal engellemelerden mi yoksa anlık yüklenmeden mi kaynaklandığını henüz tespit edemiyoruz. Şuan için kullanıcıların servis sağlayıcıların açıklamalarını bekleme veya sitelere yönelik bir engelleme kararı olup olmadığını sorgulamaktan başka bir seçenek bulunmuyor. İlgili sitelere yönelik herhangi bir engelleme kararı olup olmadığını sorgulamak için http://eekg.tib.gov.tr/ adresinden anlık kontrol sağlayabilirsiniz.

Konu hakkında servis sağlayıcılar ya da adli makamlardan bilgi geldiğinde haberi güncelliyor olacağız. Şimdilik VPN aracılığıyla ilgili sitelere erişim sağlayabilir ya da soruna yönelik resmi açıklamaları bekleyebilirsiniz.

İlgili sitelere yönelik erişim engeli sorgulama sonuçları;
facebook-twitter-youtube-erisim-engeli-sorgulama