Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Hazırlanıyor

Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Hazırlanıyor

Daha önce tanıttığı yeni özellikler için bir tarih vermekten kaçınan Twitter 19 Eylül 2016 günü yeni özelliklerini devreye sokacağını duyurdu. 

Bugüne kadar Twitter yönetiminin uyguladığı 140 karakter sınırı bir yandan kendine özgü bir dil ve ton uyumu yaratırken bazı kullanıcılar tarafından da karakter sayısının yetersiz olduğu konusunda eleştirilmekteydi. Özellikle markalar için ciddi sorunlar yaratan 140 karakter sınırı görsel ya da link eklendiğinde içinden çıkılmaz bir soruna dönüşmekteydi. Fakat, Twitter 19 Eylül itibarı ile 140 karakter sınırında bir değişikliğe gideceğini duyurdu. Yapılacak değişiklikle göre artık fotoğraflar, kullanıcı adları ve linkler karakter sınırlamasına tabi olmayacak. Tweet içeriğindeki 140 karakter limiti sürdürülmeye devam edecek.

Yani bu zamana kadar karakter limitinde yer kapladığı için metinsel sıkıntılar yaratan fotoğraflar, linkler ve kullanıcı adları artık markalar için sorun olmaktan çıkacak. Bu durum Twitter kampanyaları yürüten markaların daha çok ilgisini çekecek gibi gözükse de özünde temel mantık aynı kalacağı için, bir miktar daha uzun olarak yine aktarmak istediğimiz mesajı kısa ve öz şekliyle aktarmaya devam edeceğiz.

Görsel kaynak;
http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2015/08/twitter140.jpg