Kickass'e Erişim Engellendi

Kickass’e Erişim Engellendi

Pek çok kişinin bildiği Kickass, sanal dünyada hangi materyal olursa olsun indirmek isteyenlerin yoğun olarak kullandığı platformlardan biridir. Ancak kurucusunun tutuklanmasıyla birlikte şu anda sitenin bütün alan adlarına erişim engellenmiş durumda.

Ünlü torrent sitesinin toplam değerinin 54 milyon doları aştığı tahmin ediliyor. Aylık olarak 50 milyon tekil ziyaretçinin uğradığı sitenin yıllık reklam gelirlerinin ise 12.5 milyon dolar ile 22.3 milyon dolar arasında olduğu düşünülüyor. İçerisinde barındırdığı film, oyun, müzik ve birçok unsur dolayısıyla bu sektörleri ciddi anlamda zarara uğrattığı düşünülen platformun çeşitli ülkelerle de bu sebeplerden ötürü davalık olduğu biliniyordu.

İlginç bir detaysa platformun kurucusunun yakalanmasında Facebook ve Apple’ında katkısının olduğu. Polonya’da tutuklandığı bilinen Artem Vaulin’in iCloud hesabıyla iTunes’dan alışveriş yaptığı bu alışveriş yaptığı IP adresi üzerinden Facebook’un KickAss Torrents sayfasına giriş yaptığı bilinen detaylar arasında.