Gerçek Zamanlı Pazar Araştırma Uygulaması: Streetbees

Gerçek Zamanlı Pazar Araştırma Uygulaması: Streetbees

Pokemon Go oyunu ile gerçek haritada gezmeyi ve görevleri tamamlamayı öğrendiğimiz bu günlerde bir de para kazandıran Streetbees uygulamasına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Peki ya nedir Streetbees?

Yeni bir pazar araştırma mantığı sunan Streetbees şu anda 75 ülkede kullanılıyor. Tüketici araştırmasına ihtiyaç duyan şirketler sahadan bilgi almak istediğinde, bu uygulamayı indiren kullanıcılar para karşılığı bu bilgileri yerine getiriyor.  Böylece kullanıcılar boş zamanlarını kazanca dönüştürebiliyorlar. Örneğin bir süpermarkete alışverişe giden kullanıcı, o süpermarkette bir görev varsa o görevi tamamlayıp alışverişini bedavaya getirebiliyor.

Asıl amacı markalar ve tüketicileri arada dolaylı yollar olmadan buluşturmak olan Streetbees uygulaması ile şirketler kullanıcılarına direk olarak ulaşabiliyor, tüketici tercihlerine yönelik araştırmalar yapabiliyorlar. Daha etkili promosyonlar hazırlayabilmek isteyen markalar genellikle kullanıcılarını ve ürünlerinin raflardaki halini daha yakından tanımak, onlar için önem taşıyan noktaları anlamak ve o noktalara yönelik kalitede artışlar sağlayabilmek için bu uygulamaya başvuruyorlar.

Kullanıcıları ne gibi görevler bekliyor?

Görevler bazen bir kahve dükkanına gidip kahve satın alıp hizmet kalitesine uygulama üzerinden puan vermek, bazen bir süpermarkete gidip araştırdığımız ürünün markette olup olmadığına bakmak, ürünün fiyat doğruluğu ve raftaki görüntüsü istenildiği gibi mi diye kontrol etmek, bazen de kişinin evinde otururken tüketim alışkanlıkları ve zevkleriyle ilgili anketlere katılmak şeklinde olabiliyor.

Streetbees’in öğrenciler için de bir çok avantajı var.

Görevleri iyi bir şekilde yerine getiren öğrencilere bünyesinde staj imkanı bile veren Streetbees, öğrenciler için ideal bir uygulama. Öğrenciler hem görevlerden para kazanabiliyor hem de uygulamaya kendileri gibi yeni üye kazandırdıkça para kazanıyorlar.

Görevlerden kazanılan paralar ise Paypal yada bankaların mobil ödeme sistemleri üzerinden 24 saat içinde kullanıcılara gönderiliyor.

Uygulama ülkemizde yalnızca Google Play Store’da bulunmakta.streetbees-indir