Microsoft Office'in Yeni Özelliklerine Yakından Bakın

Microsoft Office’in Yeni Özelliklerine Yakından Bakın

Powerpoint, Outlook ve Word. Birçoğumuzun günlük olarak elinin altında bulundurduğu ve sıklıkla başvurduğu Microsoft’un Office programlarından. Şirket, kullanıcılarına hem daha kişisel bir kullanım sunmak hem de işlevsel olarak pratiklik kazandırmak adına bu üç program için yeni geliştirdiği güncellemeleri kullanıma sundu.

Powerpoint’e eklenen yeni özellikle birlikte sunumlar arasındaki geçişin oldukça kolaylaştığı göze çarpıyor. Powerpoint Zoom olarak isimlendirilen özellik sayesinde seçilen slayta hızlı bir şekilde erişim sağlanabiliyor.

Outlook için yapılan geliştirmelerden biri olan Focused Inbox, kullanıcı davranışlarına göre önemsiz mailleri otomatik olarak engelleyen ve ilgi alanına girmeyen konularla alakalı maillere maruz kalınmaması açısından oldukça kullanışlı. Ayrıca önemsiz olarak nitelenen mailleri diğer klasöründe toplayan Focused Inbox özelliği Windows, Mac ve tüm web kullanıcılarının kullanımına açılmış durumda.

Microsoft’un yenilik getirdiği diğer program ise Word. Programa eklenen “Editor” özelliği sayesinde metinsel akıcılık açısından düzeltmeler gerçekleşebiliyor. Ayrıca Researcher özelliğiyle de araştırma yapma konusunda büyük kolaylık sağlanmış. Bilgiye hızlıca erişmek isteyen kullanıcılar, bu işlemi sağ menüden çabucak gerçekleştirebilecekler.

Aşağıdaki videolardan yenilikleri inceleyebilirsiniz.