Scrabble'ın Mesajını Anagramla Almaya Hazır Mısınız?

Scrabble’ın Mesajını Anagramla Almaya Hazır Mısınız?

Kelime ustası, klasikleşmiş oyunlardan olan Scrabble, yaklaşan Noel için bol anagramlı bir reklam filmi yayınladı.

Noel deyince akıllarda canlanan resmi odak nokta alarak, Noel ruhunu yansıtan, izleyenlerin içini ısıtan bir reklam filmi hazırladı. Usta işi kelime oyunlarını kullanarak, bu sıcacık reklam filmini anagramlarla şekillendirdi. Beğenerek izleyeceğiniz bu reklam filmi LOLA/Mullen Lowe imzası taşıyor.

Aynı harflerle farklı duyguları tarif eden kelimeler oluşturmayı amaçlayan Scrabble’ın reklam filmi, bu yöntemi kullanarak çektiği  ilk reklam filmi değil. Anagramları kullanarak muazzam bir reklam filmi yaratmak Scrabble için yeni bir yöntem değil. “Anagram Lovers” adında Mayıs ayında yayınladığı reklam filmi markanın bu yöntemle yaptığı bir diğer reklam filmi.

Bu Scrabble nasıl bir oyun diyenler için; Scrabble 2, 3 veya 4 kişi oynanan bir kelime oyunudur. Amaç oyun tablosu üzerinde puan değerleri değişik harf taşlarını kullanarak bulmaca şeklinde birbirleriyle bitişik kelimeler yazmaktır. Her oyuncu kendi harf taşlarının değerlerini ve tablodaki puan değer çarpımlı kareleri en avantajlı şekilde kullanarak en yüksek puanı alma amacını güder. Bir oyuncunun toplam sonuç puan değeri genelde 400 ile 700 arası olup, oyuncuların hünerine dayalı olarak daha çok olabilir.