Profilinizi Işın Kılıcıyla Süsleyin

Profilinizi Işın Kılıcıyla Süsleyin

Geçtiğimiz haftalardan başlamak üzere bugüne kadar birçok marka ve kuruluşun pazarlama iletişiminde yoğun bir şekilde kullandığı Star Wars temalı işlerin son uygulandığı yer Facebook profilleri oldu.

Yarın, yani 17 Aralık günü sinemaseverlerle buluşacak olan Star Wars: The Force Awakens filmi, bilindiği üzere son zamanlarda kullanılan iletişim stratejilerinde yoğun bir şekilde yer aldı. Birçok marka reklam filmlerinde, ürünlerinde, halkla ilişkiler uygulamalarında Star Wars’ın popülaritesinden faydalanarak hedef kitlesiyle iletişime geçti. Son olarak Facebook, serinin hayranı olan ve kendini Star Wars temasıyla yansıtmak isteyen kullanıcılarına “Işın Kılıcı” seçeneği sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar profil resimlerinin seçtikleri konumuna ışın kılıcı yerleştirme imkanına sahip oldu. Ayrıca kullanıcılar kötülüğü temsil eden kırmızı ışın kılıcı ve Luke Skywalker’ın mavi ışın kılıcı arasında seçim yapabiliyorlar.

 

Awaken the Force within by adding Finn’s lightsaber to your profile picture.

Posted by Star Wars Movies on 14 Aralık 2015 Pazartesi


 

Son zamanlarda yaptığı uyarlamalar ve mizahi yaklaşımlarla sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan Kadıköy Belediyesi, bu özelliği de iletişiminde entegre bir biçimde kullanmaktan geri kalmadı. “Zabıta ekiplerimizi güç’lendirdik” açıklamasıyla paylaşılan eğlenceli paylaşım ise şu şekilde:

 

Zabıta ekiplerimizi güç’lendirdik.https://www.instagram.com/kadikoybelediye/

Posted by Kadıköy Belediyesi on 15 Aralık 2015 Salı