14. Altın Örümcek Ödüllerine Başvurular Devam Ediyor

14. Altın Örümcek Ödüllerine Başvurular Devam Ediyor

Altın örümcek ödülleri, girişimci ve başarılı olma potansiyeli yüksek projelerin tanıtılması amacıyla düzenlenen bir bağımsız etkinlik olarak her sene tekrarlanıyor. Projelerini tanıtmak/yatırımcıların dikkatini çekmek isteyen girişimcilerin 25 Aralık tarihine kadar başvurma şansları devam ediyor. 

Altın örümcek ödüllerinde toplam 41 kategori bulunuyor ve projenize en uygun kategoriye başvurarak değerlendirme sürecine dahil olabiliyorsunuz. Değerlendirme sürecinde projeniz ön elemeden geçiriliyor. Bu süreçte önemli olan bir kaç faktör bulunuyor; bunlardan en önemlileri içeriklerinizin özgün olması ve sitenizin crossbrowser testlerinde başarılı olması. Bu süreçten sonra juri arasında bir grup değerlendirmesi yapılarak projeniz puanlanıyor ve başarılı olan finale yükselmeye hak kazanıyor. Her kategoride 3 proje belirlenerek bunlar arasından kategori birincisi seçiliyor. Aynı zamanda her kategoride en çok puana sahip olan 3 proje halkın oylamasına sunularak birinci olan projeler “Halkın Favorisi” olarak ödüllendiriliyor.

En iyi projelerin seçilmesinde dikkat edilecek 5 kriter ise şu şekilde; tasarım, içerik, özellik (işlevsellik), kullanılabilirlik, crossbrowser uygunluğu.