Harvey Nichols'tan Noel Kampanyası: Avoid #GiftFace

Harvey Nichols’tan Noel Kampanyası: Avoid #GiftFace

Noel reklamları denince sarkastik çalışmalarıyla akla gelen ilk markalardan olan Harvey Nichols bu yıl da kampanyalarına bir yenisini ekledi.

Harvey Nichols’ın bu seneki kampanyası noel hediyelerini açarken yüzümüze yerleşen o sabit ifade. Bu yönüyle geçtiğimiz günlerde yayınladığımız Currys PC World’ün Noel kampanyası ile benzerlik gösteren çalışma adam&eveDDB imzalı.

Markanın reklam filminde istenmeyen bir hediye aldığımızda yüzümüze oturan o garip ifade üzerinden alaycı bir anlatımla noelde hediye verme ritüeli işlenmiş. Markaya göre İngilizlerin %72’si istenmeyen bir hediye aldıklarında kampanyanın adını taşıyan, “gift face” adı verilen surat ifadesini takınıyor. İnsanların %63’ü karşılarındakini incitmemek için verilen hediyeyi sevmemelerine rağmen kullanırken, sadece %27’si hediyenin bekledikleri gibi olmadığını açık açık söylüyor.

Bu güne kadar “Walk of Shame”, “Could I Be Any Clearer”, “Sorry, I Spent It On Myself” gibi akılda kalan sağlam içgörülere sahip çalışmalara imza atan marka, bu sene de geleneği bozmamış diyebiliriz.