Gerilla Pazarlama

Gerilla Pazarlama Nedir?

Günümüzde özellikle son zamanlarda ortaya çıkan ve ürün satıcılarının da son derece fazla bir şekilde kullanmış olduğu pazarlama teknikleri vardır. Bu tekniklerden birisi de Gerilla Pazarlama tekniğidir. Alışılmışın dışında, beklenmedik anda ve zamanlarda değişik taktiklerle yürütülen pazarlama tekniğinin ismidir Gerilla Pazarlama. Geleneksel olmayan ve değişik pazarlama tekniklerini içerisinde barındıran bu pazarlama tekniği günümüzde son derece fazla kullanılan bir tekniktir. Aslında amacı diğer pazarlama teknikleri ile aynı olan bu yöntemin farklılığı kullanılan tekniklerden kaynaklanıyor. Her pazarlama taktiğinde olduğu gibi bu pazarlama tekniğinde de asıl amaç fazla ürün satmak ve satılan bu ürünlerden de en üst seviyede kar elde etmektir.

Gerilla Pazarlama, kullanılan araçlar yönünden diğer pazarlama tekniklerinden ayrılırken getirisi yönünden de son derece fazla tercih edilir. Gerilla Pazarlamayı şu şekilde de anlatabiliriz: elinizde bulunan mümkün olan en küçük bütçe ile geleneksel yöntemlerden alınacak verimin çok daha üstünde verim alabilecek pazarlama yöntemlerini bulmak ve bu yöntemleri uygulamaktır. Ancak bu pazarlama tekniğinde her şeyin bir anda olmasını beklemek çok büyük bir yanlış olacaktır. Belki de bu yöntemin en çok dikkat edilmesi gereken noktalarından birisi bunu sürece yaymaktır. Yani bu yöntemi sürece yaydığınız zaman daha çok verim alacak ve istediğiniz yeterliliğe ulaşmış olacaksınız. Bu şekilde yapacağınız bir pazarlama tekniği ile sizler de verim almış olacaksınız.

Gerilla pazarlama uygulamalarına yönelik diğer örnekler;

gerilla-pazarlama-uygulamalari gerilla-pazarlama-uygulamalari3gerilla-pazarlama-uygulamalari4gerilla-pazarlama-uygulamalari5gerilla-pazarlama-uygulamalari2