Deadpool’dan Namına Yaraşır Açıkhava Reklamı

Deadpool’dan Namına Yaraşır Açıkhava Reklamı

Çizgi roman dünyasının ve Marvel’in haylaz karakteri, hırçın çocuğu Deadpool, efsanevi mizacıyla 12 Şubat’ta vizyona giriyor. Belirtilen tarihe kadar yayınlanacak fragmanların ulaştığı kişi sayısı yapımcılar için pozitif bir şekilde artarken, dijital ve çevrimdışı mecralarda hazırlanan çalışmalar Deadpool severlerden şimdiden tam puan aldı. Deadpool denilince aklımıza gelen eğlenceli karakter, açıkhava reklam çalışmalarında da eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Los Angeles’daki bir açıkhava panosunda teması emoji olan çalışmanın fotoğrafını Twitter’da paylaşan ünlü stand – up komedyeni Patton Oswalt dikkatleri çekmek istedi ve başarılı oldu. Deadpool’un açıkhava panolarında ve diğer reklam çalışmalarına nasıl bir şekilde yaklaştığını anlatan açıkhava panosu rutin çalışmaların dışında, bir süper kahraman mizacına sahip. Klasik süper kahraman aşırılıklarından arındırılmış eğlenceli karekterimizin duruşuna eşit bir emoji çalışması meraklıları için samimiyet hissettirdiğini söyleyebiliriz. “Skull, shit ve L” emojileri ile kurgulanmış ufak sözcük oyunu, geniş kitlede olumlu karşılanacak olan mizahi duruşu ile takdir topluyor.

Sevgililer Günü haftasında beyaz perdede görebileceğimiz Marvel karakterimiz için yapılan çalışmalar, filmin vizyona gireceği günün anlam ve önemi düşünülerek çeşitlendirilmiş. Neredeyse romantik bir komedi andıran görsel çalışmaları sosyal medyada olumlu tepkiler almıştı.