Mobile İnanan Markalar FORD ve Yapı Kredi

Mobile İnanan Markalar FORD ve Yapı Kredi

İki ayrı kategoride mobile değer veren iki marka

Her geçen gün mobil dünya, masaüstünü geçerek ivmesini arttırmaya kazanmaya devam ediyor. Kullanıcılar sadece mobilden içerikleri, dünyayı ve sosyal medya takip etmekle kalmıyor, birçok ihtiyacını ve alışverişlerini akıllı cihazlarından hallediyor. Mobil teknolojilerin ve uygulamaların artması markaları da etkiliyor ve kendilerini bu yönde geliştirmeye çalışıyor, ürettikleri yeni teknolojileri mobil olarak da destek veriyorlar. Örnek verecek olursak Ford ve Yapı Kredi farklı yönlerden inceleyerek mobile inançlarını ve verdikleri değeri inceleyeceğiz.

İki markanın sundukları değerler farklı olsa da ikisi de mobil teknolojilere önem veren markalardan olduklarını gösteriyor. Ford ulaşım ile ilgili tüm sorunları örneğin park yerinden yol durumuna ve yol bulmaya birçok sorunu aşmaya ve ulaşım tecrübesini iyi bir hale getirmeyi planlıyor. Uygulama için ParkWhiz ve Parkopedia iş birlikleri oluşturuyor.  FordPay ve FordGuide ile ödeme ve yardım anında sizinle oluyor. FordPass, Nisan ayında kullanıcıları ile buluşması planlanıyor ve sadece Ford sahibi değil, diğer araba kullanıcıları da uygulamadan faydalanabilecekler.

Yapı Kredi FikriMobil yarışması ile genç girişimcileri arıyor. Bu sefer yaptığı proje ise FikriMobil ile gelişen mobil dünyayı genç girişimcilerin fikirlerini desteklemek istiyor.  Mobil uygulama olarak fikrini geliştir, fikrimobil.com’a başvuru da bulunabiliyorsunuz. Mentorlar ve çeşitli eğitimler ile ortaya çıkan fikirler olgunlaşıyor, mobil teknoloji altyapıları oluşturuyor ve  sonra Kazanan proje hayata geçiyor. Birinciyi ise Silikon Vadisi onu bekliyor. 2014’te kazananlar da web sitesinde yer alıyor.

Her iki markanın yaptığı iş farklı olsa da ikisinin ortak noktası mobil dünyaya verdikleri önemi, gelişmesindeki önemi ve tüketicilerine sunduğu faydayı göstermektedir.