Domestos'dan Daha Hijyenik Okullar İçin; "Okullara Domestos Bağışı"

Domestos’dan Daha Hijyenik Okullar İçin; “Okullara Domestos Bağışı”

2011’den beri Türk Eğitim Gönülleri Vakfı ile “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi altında çocuklara hijyen eğitimi veren Domestos, okul yönetimleri ve velilerden gelen istekler doğrultusunda “Okullara Domestos Bağışı” isimli projesini başlattı.

2011 yılından günümüze “Eğlen, Öğren, Hijyen” proje kapsamında çocuklara hijyen eğitimi veren Domestos, 300 bin gibi çok ciddi bir rakama ulaştı. Domestos’un okullara yönelik yaptığı tüketici araştırmalarıda “Okullara Domestos Bağışı” projesinin konseptini destekler nitelikte. Domestos’un 12 ilde 25-55 yaş arası annelerle yapmış olduğu “Okul Tuvaleti Temizliği” araştırmasında annelerin %68’inin okul tuvaletlerinde hijyen koşullarının sağlanmasına çok önem verdiği sonucu ortaya çıkmış.

Domestos, Milli Eğitim Müdürlükleri ile birlikte çalışarak devlet ilk ve ortaokullarına binlerce Domestos bağışı yapacak. Proje kapsamında ilk yıl 10.000 okula ulaşması hedefleniyor, 3 yıl sürmesi planlanan bu kampanyanın, gelecek olan desteklerle birlikte Türkiye geneline yayılması planlanıyor.

Kampanyadan yararlanmak isteyen okullar bulundukları ilin valiliğinden ön onay belgesi alması gerekiyor. Belgeyi alan okullar ilgili il milli eğitim müdürleriyle bir protokol imzalanması ardından o ildeki devlet ilkokullarına ve ortaokullarına ürün ulaştırılıyor. Bağışlanacak olan ürünler, okulların temizlik görevlileri için özel olarak hazırlanan bir ürün kullanma kılavuzuyla birlikte teslim ediliyor.