Apple Mart Lansmanını Gerçekleştirdi

Apple Mart Lansmanını Gerçekleştirdi

Apple gerçekleştirdiği lansmanla iPhone SE ve yeni diğer ürünlerini duyurdu.  Apple Store’un bir  tiyatro perdesi gibi kapatılıp lansmandan sonra yeni Apple ürünleri ile açılması ise online+offline entegrasyonu sağladı.

Lansmanını yapacağı ürünleri sır gibi saklayan Apple duyurduğu yeni ürünlerle tüketicilerin merakınıda sonlandırmış oldu. Etkinlikte 4 inçlik iPhone SE ve iPad Pro dikkat üzerine çekmeyi başardı. Etkinliğin en iddialı tanımı ise Apple CEO’su Tim Cook’un iPad Pro için “geleceğin kişisel bilgisayarı” sözleri ile gerçekleşti. Önceki versiyonunda 12,9 inçlik  bir tasarıma sahip olan iPad Pro’nun 9,7 inçlik daha makul bir boyuta indirgenmesi memnuniyetle karşılandı. Satışa çıkacağı tarih 31 Mart olarak belirlenen yeni tabletin fiyatı da belli oldu.  32 GB’lık versiyonunun 599 dolar olacağı belirtilen ürünün 128  GB’lık versiyonu  749 dolar ve 256 GB’lık versiyonu ise 899 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Apple, iPad Pro ile birlikte beklenmeyen düşük satış grafiklerini değiştirmek ve gidişatı tersine döndürmek istiyor. Geçen yılın ilk çeyreğinde 12,6 milyon iPad satan Apple, bu yılın ilk çeyreğinde ise 10 milyonu bulamaması hakkındaki yazımızı daha önce sizinle paylaşmıştık. Bu kötü gidişatın önüne geçmek isteyen Apple, iPad’in çeşitli versiyonlarını üretmesinin fayda etmeyeceğini düşünen analistler Apple’ın beklentilerinin suya düşeceği konusunda hem fikirler.