Soğuk İçiniz: “Man Kafa”

Soğuk İçiniz: “Man Kafa”

Günümüzün marka savaşında her kafadan ayrı bir ses çıktığı gerçeğini kabul ediyoruz. Bu mozaik yapıda var olan isim takıntısı ise gittikçe garipleşiyor. Bu çekişme mizaha dönüştüğünde bunu artık başarılı kabul edebiliyoruz. “MAN KAFA” gazlı içeceği ise adıyla underground tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Acaba amaç dikkat çekmek mi yoksa hedef kitlemiz çok mu goygoy? Üzerine ikinci, üçüncü hatta beşinci kez düşünmek gerekiyor.

Adı kadar rahatlatıcı bir imaja sahip olan  “Oh be” Gıda sektöre damgasını vurdu. Pozitif bir imaj ile marka fanatiklerini her geçen gün arttıran  “Oh be”,  beyin yakan gazlı içeceklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Gazlı içecek pazarına tepki olarak doğan markanın, yeni mandalina aromalı gazlı içeceği ise tadı ile olduğu gibi adıyla da akıllara kazınıyor. Sade görsel tasarımı ve iri harflerin yer aldığı logosu ile tam bir “cool” olduğunu kanıtlıyor. Sonuçta bir benzin istasyonunda içecek dolabına elinizi uzattığınızda “MAN KAFA” isimli bir  gazlı içeceğin gelmesi kadar yüzünüzü başka ne güldürebilir ki? Böyle bir içeceğin içini boşalttığınızda ise elinizde kalan boş kutuyu bile tüketebilirsiniz. Instagram’da onunla bir fotoğrafınızın olması takipçileriniz tarafından yüksek layk getirebilir.

Diğer ürünleri ise Trishka şeftali gazoz, Gagoz marka gazozları ise çokta yükselişe geçmiş potansiyel kitleye ulaşmış. Şişelerinin tasarımı, içecek adları ve şişelerinin üzerindeki dikkat çekici notları ile muhteşem bir bütünlük oluşturan içecek firması geniş bir kitlenin yüzünü şimdiden güldürdü. Ürünlerin üzerinde yer verilen “dışındakiler” notunda ise diğer içecek firmaları ile dalga geçercesine yazılanlar içeceklerden olan beklentiyi net bir şekilde ortaya koymaktadır. Bir içecek firmasına göre fazla dürüst olması fazlasıyla çekici. Şişelerin üzerindeki “dışındakiler” içeriğinde kullanılmış maddeleri anlatış biçimi çabucak bir güven ortamı oluşturuyor.

Bir örnek vermek gerekirse eğer;

Gagoz:

“- Doğala özdeş karizma, renkli menkli bir hayat,  cool kızlar, dünyayı kurtaran adamlar…Matrak asit içerir.Tek yan etkisi: Geğirtir…Tikilerin ulaşamayacağı yerlerde saklayınız! Gagoz… Bir feza markası!

İçindekilere değil dışındakilere yer vermeleri ile mizahi bir görüntü oluşturan gazlı içecek ürünleri birçok insan tarafından şimdiden favorilere eklendi. İlerleyen zamanlarda “Oh be” Gıda’nın çizgisinden çıkmadan üretimlerine devam etmesini diliyoruz. Bu bunaltıcı tüketici pazarında gerçekten “Oh be” dedirttiriyor.