Instagram Hikayeler Keşfet'te

Instagram Hikayeler Keşfet’te

Yakın zaman önce “Stories” özelliğini hayata geçiren Instagram, Snapchat ile arasındaki rekabeti kızıştırmaya hız kesmeden devam ediyor. Kullanıma sunulduğu günden bu yana yoğun ilgi gören “Stories” özelliğinin kısa bir süre önce, sırayla öncelikle IOS sonrasında ise Android işletim sistemine sahip cihazlarda “Keşfet” kısmında da yer alacağı duyurulmuştu. Bu özellik artık kullanılabilir duruma geldi. Instagram kullanıcıları artık “Keşfet” bölümünde de Stories’ları da görebilecekler.

Instagram, Snapchat’i kendine uyarlaması nedeniyle eleştirilere maruz kalsa da Snapchat ile arasındaki rekabeti her geçen gün bir adım daha ileriye taşıyor. Instagram uygulamasının bu yenilikleri ile birlikte Instagram kullanıcılarının ilgisini daha da arttırdığı fark edilebilmekte. “Keşfet” kısmının ise günlük ortalama yüz milyon kişiye erişim sağladığı belirtiliyor. Bu sayı Stories’ların da dahil edilmesiyle artmaya devam edecek gibi gözüküyor. Genç neslin tercihleri arasında birinci sırada yer alan Snapchat uygulamasını geçmeyi hedefleyen Instagram ekibinin ise ilerleyen günlerde pek çok yenilikleri hayatımıza sokmasını bekleyebiliriz.

Son olarak Instagram üzerinde profiliniz “gizli” olarak ayarlı ise hikâyeleriniz “Keşfet” kısmında gözükmeyecek. Fakat profili açık olan kullanıcıların paylaştığı hikâyeler “Keşfet” kısmında yer alacak. Bu hikayeler aynı mantıkla yine 24 saat geçerli olacak.