Facebook Yemeğinizi Ayağınıza Getiriyor!

Facebook Yemeğinizi Ayağınıza Getiriyor!

Dev bir sosyal medya platformu olarak Facebook sanal dünyanın getirdiği tüm fonksiyonel konforu kendinde toplamaya devam ediyor. Facebook’un yeni hedefi yemek siparişleri. 

Facebook, 13 Ekim’de resmi olarak kullanıcıların yerel restoranlardaki uygulamalarını kullanarak yiyecek sipariş etmesini sağlayan yeni özelliğini Amerika’da yayına aldı. Özelliğin işleyişine baktığımızda kullanıcılar için yemek sipariş etme serüveni Keşfet menüsündeki ”Sipariş Ver” butonu ile başlıyor. Kullanıcılar burada yer alan restoranlara göz atarak ”Siparişi Başlat” diyerek sürecini tamamlıyor. Aynı zamanda kullanıcıların karar vermesine yardımcı olmak için yorum bırakabiliyor ya da yorumları okuyabiliyorsunuz.

Geçmiş yıllara baktığımızda Facebook’un zaten bir süredir yemek siparişi veren işletmelerle yakın ilişkiler kurduğunu görebilirsiniz. Geçen sonbaharda Facebook Delivery.com ve Slice ile anlaşma yaptığını duyurmuştu. Bu yılın başlarında ise TechCrunch, ”Yemek Sipariş” özelliğinin test edildiğini bildirmişti. Bugünlerde ise Facebook, söz konusu özelliğin geçen yıldan beri test edildiğini onaylıyor ve daha fazla iş ortağı eklemek için beklediğini söylüyor. Şimdi ise ABD genelinde tüm iOS, Android ve masaüstü kullanıcıları bu özelliğe kavuşmuş durumda.

Bununla birlikte ”Sipariş Verme” özelliği, Facebook için doğrudan bir gelir kaynağı olmayacak. Özelliğin Türkiye’de yayına girip girmeyeceği ise henüz belli değil.