Çocukların Hayal Gücü Ikea İle Oyuncağa Dönüştü

Çocukların Hayal Gücü Ikea İle Oyuncağa Dönüştü

Ikea, tamamen çocukların hayal güçleri ile şekillenmiş 10 farklı çizimi ”Soft Toys For Education” kampanyasıyla oyuncağa dönüştürdü.

Ikea, ”Soft Toys For Education” (Eğitim için oyuncak) kampanyası için bu yılki oyuncak serisinde çocukların hayal gücüyle yarattıkları hayvan ve canavarları oyuncaklara dönüştürdü. 2003 yılından bu zamana kadar çocukların eğitimi için 90 milyon dolardan fazla para toplamayı başaran marka bu yılın 10 kazanan çizimini belirledi ve oyuncak haline getirdi. 10 şanslı çocuğun kendi eserleri olan ve çizimleriyle hiç oynanmayan resimler, oyuncağa dönüştükten sonra Save The Children ve Unicef üzerinden dünyadaki çeşitli çocuk eğitim projelerine 1 euro bağış sağlayacak. Bu kampanyayla birlikte Ikea Vakfı son 12 yıl içerisinde; 46 ülkeden 11 milyondan fazla çocuğa ulaşmış ve toplamda 67 milyon euro civarında bir bağışta bulunmuştu. Daha önce de ”Soft Toys For Education” kampanyası için Ikea bir reklam filmi yayınlamıştı. Çocuklar Ikea için çizdikleri bu çizimlerle hem diğer çocukların eğitimlerine destek olmuş hem de yaratıcılıklarını geliştirmiş olacaklar.

cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu8 cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu9 cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu10 cocuklarin-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncagdonustu cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu7 cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu6 cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu5 cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu3 cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu2 cocukların-hayal-gucu-ikea-ile-oyuncaga-donustu