Bridgestone’un Yeni Babası Barış Falay Oldu

Bridgestone’un Yeni Babası Barış Falay Oldu

Bridgestone, “Emniyet Lastiği” kampanyasının yeni reklam yüzü olarak oyuncu Barış Falay’la anlaştı.

Türkiye’de Brisa tarafından üretilen ve pazara sunulan Bridgestone, “Emniyet Lastiği” kampanyasıyla ailesinin emniyeti için herşeyi göze alan babaları konu almaya devam ediyor. Bridgestone reklamlarının yeni babası Barış Falay, televizyon için hazırlanan reklam filmi çekimlerinde, 7 yaşındaki oğlu Mavi Rüzgar Falay ile birlikte kamera karşısına geçti. Neşeli anlara sahne olan reklam filminde, emniyetli sürüş için doğru lastik kullanımının önemine dikkat çekiliyor.

Tiyatroyla başlayan kariyerinde Ezel, Medcezir ve hala oynamakta olduğu Paramparça dizilerinden tanıdığımız Falay, yeni reklam filmlerinde oğlunun ve ailesinin emniyetini düşünerek yağmur, kar ve keskin virajlar gibi olumsuz yol koşullarında Bridgestone lastiklerini tercih eden bir baba olarak yer alıyor. Sürüş emniyetine önem veren herkese yönelik hazırlanan kampanyada Bridgestone, ürün geliştirme sürecini şekillendiren en önemli kriterlerden biri olan “emniyet” söylemine sahip çıkıyor.

Kampanya kapsamında, Bridgestone lastiklerinin kar, yağmur ve viraj performanslarını anlatan hikayelerle üç farklı reklam filmi çekildi.

Kampanya Künyesi

Reklam veren: Brisa

Reklam veren Yetkilisi: Egemen Atış, Murat Bozfakıoğlu, Ceren Kalkan

Reklam Ajansı: Alametifarika

Yaratıcı Ekip: Ozan Özüm Özbey, Handan Tepe, Alican Savaş, Tuğçe Tekin

Prodüksiyon: Sertuğ Alptekin, Berkay Tahmaz, Övgü Akgürgen

Müşteri İlişkileri: Dilek Sezen

Prodüksiyon Şirketi: Anima

Yönetmen:  Bertan Başaran

Kullanılan Mecra: TV, Açıkhava, Dijital, Sosyal Medya

Müzik Yapım: Jinglehouse

Beste: Nil Karaibrahimgil