Microsoft, Apple'ı Şaşırttı

Microsoft, Apple’ı Şaşırttı

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft’un çalışanları, Noel şerefine en büyük rakiplerinden biri olan Apple’a barış çubuğu uzattı.

Dünya Barış Günü’nde, Burger King’in en büyük rakibi Mc Donald’s’a götürdüğü ortak bir burger yapma ve rekabeti bir günlüğüne de olsa ortadan kaldırma haberini hepiniz hatırlarsınız. Benzer bir hamle de geçtiğimiz günlerde Microsoft’tan geldi. Yayınlanan reklam filminde, Microsoft çalışanları toplanarak Apple binasına gidiyor. Aynı sektörün iki dev markası, birbirlerine düşman gibi görünmelerine rağmen, Noel ruhu için bir araya geldiler. Yayınlanan reklam filminin başında, Microsoft çalışanlarının eski bir dostu ziyarete gideceği söyleniyor ve kalabalık grup New York’taki binalarından çıkarak toplu bir şekilde Apple binasına gidiyor. Bu sırada iki defa saniyelik olarak ters Apple logosu görüyoruz. Daha sonra Apple çalışanları dışarı çıkıyor ve bu hoş sürprizle karşılaşıyor.

Burger King, 1 Eylül’deki teklifine Mc Donald’s’tan olumsuz cevap almıştı, Microsoft’un bu dostane hareketine Apple’dan cevap gelip gelmeyeceği ise merak konusu.