Unilever'den Meydan Okuma: Susuz Çamaşır Yıkamak Mümkün mü?

Unilever’den Meydan Okuma: Susuz Çamaşır Yıkamak Mümkün mü?

Unilever soruyor: “Çamaşır yıkamayı bu günkü gibi suya bağlı kalmadan nasıl yeniden icat edebiliriz?” Fikirlerinizi önererek oylamaya sunabilirsiniz.

Unilever, zaman zaman www.ideas.unilever.com adresinde meydan okumalar gerçekleştirerek fikirleri yarıştırıyor. Bu kez de tükenen su kaynakları nedeniyle çamaşır yıkamayı yeniden icat etmek istiyor ve herkesi bu konuda fikirlerini beyan etmek için web sitesine davet ediyor. Siteye girip verilen brifi okuyarak fikrinizi oluşturuyor ve yüklüyorsunuz. Büyük ödül, Londra’ya bir seyahat ve fikrinizi burada Unilever’e sunma şansı.

Markanın yayınlandığı brife göre katılımcılardan istenen çamaşırları temizlemenin yeni bir yolunu bulmak. Bunun nedeni de Dünya’da giderek azalan temiz su kaynakları. Yenilikçi ve farklı düşünerek buna bir çözüm getirmeniz bekleniyor. Spreyler gibi alışıldık yöntemlerin dışına çıkılması isteniyor. Hedef kitle ise; gelişmekte olan ülkelerde yaşayan ve çamaşırları ellerinde yıkayan su kaynakları kısıtlı insanlar, yine su kaynakları kısıtlı ama çamaşır makinasına ulaşma imkanı olan insanlar ve bunların her ikisine de ulaşmakta sıkıntı çekmeyen ama su tasarrufu yapmak isteyen insanlar olarak belirlenmiş. Marka 10 büyük pazarının Brezilya, Hindistan, Çin, İngiltere, Güney Afrika, Arjantin, Tayland, Vietnam, Fransa ve Endonezya olduğunu söylemiş.

12 Ekim tarihinde başlayan yarışma, 19 Kasım’da son buluyor. Sizin de su kullanmadan çamaşırları temiz tutmak için bir fikriniz varsa, www.reinventinglaundry.ideas.unilever.com adresine giderek fikrinizle diğer insanlara meydan okuyabilirsiniz.