Trafi’yi Artık Çevrimdışı da Kullanabilirsiniz

Trafi’yi Artık Çevrimdışı da Kullanabilirsiniz

Trafik büyük şehirde yaşayan insanların çilesidir. Trafi ise, bu çileyi toplu taşıma seçenekleri ile minimuma indirmeye çalışan bir uygulama; şimdi çevrimdışı özelliği ile karşımızda.

Birçok insan her gün vaktinin büyük bir çoğunluğunu dışarıda geçiriyor ve toplu taşıma aracı kullanıyor. Şimdilik İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa illerinde çalışan uygulama günlük yaşantınıza büyük bir kolaylık sağlıyor. Toplu taşıma kullanan kişilere, Trafi çıkış saatine göre alternatif ulaşımlar, ulaşım süresini ve ücretleri ile birlikte sunuyor. Ayrıca, bulunduğunuz şehrin değişen güzergâhları hakkında haberdar ediyor. Favori uygulamalar arasında yer alan Trafi yeni bir artı olan çevrimdışı özelliğini de hanesine ekliyor.  Akıllı telefonlarda internet olmadığı ya da çekmediği zamanlarda çevrimdışı özelliğini kullanarak tarifeler ve hareket saatleri görülebiliyor. Güncelleme seçeneğiyle yenilenebiliyor. Ayrıca bu özelliğe, güzergâh arama seçeneğinin de çok yakında geleceği belirtiliyor.

Uygulamanın, çevrimdışı özelliğini aktif etmek için kullanıcılardan bir isteği var. Bu istek tıpkı Facebook üzerinden oynanan oyunlarda olduğu gibi arkadaşlarınızı uygulamaya davet etmek. Davet ettiği arkadaşlarından biri uygulamayı indirdiği zaman, kullanıcılar çevrimdışı özelliğine sahip oluyor. Trafi böylece pazarlama stratejisini gerçekleştirirken çevrimdışı özelliğini de duyurmuş oluyor.

trafi-cevrimdisi