RePhone Telefon Alışkanlığımızı Değiştirecek

RePhone Telefon Alışkanlığımızı Değiştirecek

Telefon alışkanlıklarımız özellikle son yıllarda büyük bir değişime uğrarken RePhone Kit, modüler parçalarla telefon alışkanlıklarımıza yeni bir boyut kazandıracak.

Cep telefonları günümüzde pek çok fonksiyon ve kolay kullanım avantajları sağlıyor. Fakat RePhone Kit’in kurucusu ve geliştiricisi Eric Pan, birbirlerine rakip olan ama aynı kalıp tasarımlarla üretim yapan akıllı telefon şirketlerinden şikayetçi. Bu tekdüzeliğin ise kendi tasarımlarıyla farklı bir boyut kazanacağını söylüyor.

Kicktarter’da fonlanan RePhone Kit, Seeed Studio tarafından geliştirildi. Arduino, Pebble, Java ve daha birçok açık kaynak geliştirme araçlarını destekleyen RePhone Kit, GSM ve 3G ekipmanları takılarak herhangi bir nesneyi telefona dönüştürüp iletişim aracı haline çevirebiliyor. Modüler parçalarla bağlantılı cihazlarla etkileşimli hale gelebiliyor. Böylece evinizde veya çevrenizdeki bir çok nesne sizin için iletişim aracı olabilir. Bir nesneyle kullanılabilmesi dışında mesajlaşma ve telefonla görüşme gibi temel telefon işlemlerini de bir cisme takmadan kendi kılıfını kullanarak bağımsız bir telefona dönüşebilir.

https://youtu.be/wXUYpJJP5NE