Fossil Giyilebilir Teknoloji ile Geliyor

Fossil Giyilebilir Teknoloji ile Geliyor

Teknoloji sınırlarının giderek genişlediği şu dönemlerde giyilebilir teknoloji de oldukça gelişmiş bir konuma ulaştı. Dolayısıyla birçok firma klasiklerin dışına çıkarak dijital dünyaya giyilebilir teknoloji ürünleri ile giriş yapmaya çalışıyor.

ABD menşeli Fossil klasik yapılı saatlerine ek, akıllı saatler konusunda da çalışmalar yapmaya başladı. Q serisi olarak adlandırılan seride, Android Wear’lı saatlerinin duyurusunu gerçekleştirdi. Intel yonga setinin sunulduğu Q serisinin en iyisi olarak Founder gösteriliyor. İlerleyen zamanlarda her bütçeye hitap edebilmesi adına orta ve giriş seviyeye göre uyarlanacağı düşünülse de, ürünlerde birçok özellik sadeleştirmesi yapılacak gibi duruyor. Yuvarlak kadrana sahip olan ve dokunmatik olarak tasarlanan modelin bu yıl içerisinde satışa sunulması planlanıyor.

Akıllı saatin yanında aktivite bilekliklerine de yoğunlaşan Fossil, Reveler ve Q Dreamer olarak adlandırılan iki modeli ile fitness konusunda kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Bu ürünlerin yanında saat görünümünde olan Q Grant, akıllı telefon ile eşleşerek gelen bildirimleri LED ışıkları ile kullanıcılara bildirirken, aynı zamanda istenirse titreşim ile de uyarıda bulunuyor. 25 Ekim itibariyle satışa sunulacak olan ürünlerden Reveler ve Q Dreamer bileklikler için 125 dolar değer biçilirken Q Grant bileklikler için için 175-195 dolar arası fiyatlandırma düşünülüyor. Akıllı saatler için belirlenen fiyat ise 275 dolar.