Hırsızlara Karşı Akıllı Lamba

Hırsızlara Karşı Akıllı Lamba

Evde yokken de kontrol edebileceğiniz akıllı lamba BeON, “Güvenlik sistemleri hırsızlık gerçekleştikten sonra çalışır, BeON ise önce davranır.” diyor.

Evden ayrılırken salonun ışığını açık bırakmak adettendir, hırsızlar evde olmadığımızı anlamasın diye. Tabii, ışığın sürekli açık olması da hırsızların dikkatini çekebilir. Peki ya evde yokken de lambalarımız sanki biz evdeymişiz gibi yanıp sönseydi? Peki bu akıllı lamba nasıl çalışıyor? Kullanmaya başladığınız andan itibaren sizin lambalarınızı hangi saatlerde ve ne sıklıkla yakıp söndürdüğünüzü öğrenerek siz evde yokken de aynı hareketi tekrarlamaya devam ediyor. Ayrıca sese duyarlı olan bu ürün, eğer hırsız eve girmeden önce son bir kontrol için zilinizi çalarsa bunu algılayıp hemen yanıyor. İçindeki modül sayesinde de elektrikler gittiğinde bile yanmaya devam ediyor. Bu akıllı lamba yangın alarmınızı da algılayabiliyor ve BeON uygulaması sayesinde evde yokken yangın alarmınız çalıştığında uyarılıyorsunuz.

Akıllı araçlar ve nesnelerin interneti  sayesinde evlerimiz üzerindeki kontrolümüz giderek artıyor, bakalım önümüzdeki günlerde hangi sorunlarımız teknoloji sayesinde çözüm bulacak.