Bu Kasabaya Noel Erken Geldi

Bu Kasabaya Noel Erken Geldi

Ontario’daki St.George kasabası sakinleri, ölümcül bir beyin tümörüne sahip 7 yaşındaki Evan Wellwood için noeli bu sene erken  kutluyor.

Son beş yıldır beynindeki tümörle mücadele eden minik Evan’ın doktoru, ailesine tümörü hızla büyüdüğü için bu kış gerçekleşecek özel günleri görmeme ihtimali olduğunu söyledi. Bu yüzden Evan’ın annesi Shelly Wellwood, tüm aileyi bir araya getirerek 24 Ekim günü bir noel kutlaması yapmayı planladı. Fakat, diğer aile üyelerinin daha büyük bir fikri vardı. Bu fikri bir kampanya başlatarak yepyeni bir seviyeye taşıdılar ve bir Facebook  etkinliği ve bağış kampanyası başlattılar. Perşembe gecesi itibariyle Facebook’taki  “Early Christmas in St.George” (St. George’da Erken Noel) etkinliği 3.100 katılımcıya ulaşırken, GoFundMe sitesindeki bağış kampanyası  14.000 dolara ulaştı.

Bu Kasabaya Noel Erken Geldi

Cumartesi günü, yani bu gün, Evan’a özel bir akşam yemeği ve gösteri düzenlenecek. St.George’daki evler ve iş yerleri 7 yaşındaki Evan için noel ruhuna uygun olarak süslenecek. Evan’ın annesi Shelly Wellwood, “Bunu tanımlayacak kelime yok. Evan her zaman onu destekleyen ve onun için dua eden insanlara sahip oldu, fakat şimdi arkasındaki aile giderek büyüyor. St.George’da yaşamayan insanlar bile bize ulaştı ve bu gerçekten muhteşem. Günün sonunda devam etmemi sağlayan şey bu insanlar, onların mesajları ve bu mesajlardan aldığım umut.” diyor.