Garanti Bankası'ndan Emoji İhtiyaç Listesi

Garanti Bankası’ndan Emoji İhtiyaç Listesi

Emojilerin iletişimdeki yerini ve etkisini gören Wanda Digital ile Garanti Bankası emoji kullanımını yeni bir kampanya haline getirdi.

Önceden kısa veya hızlı mesajlarda kullandığımız emojileri, bir çok ifade çeşitliliğinden sonra günümüzde daha sık kullanmaya başladık. Günlük iletişimimizde fazlasıyla yer alan emojiler, uzun uzun mesaj yazmak veya bir şeyi ifade etmek yerine basitçe kullanılabiliyor. Emoji kullanımı artık sadece mesajlarla sınırlı kalmayıp dijital mecraların hepsinde kullanılır hale geldi. ‘Dijital Hiyeroglif’ diye de adlandırılan emojiler 21. yüzyılda yeni neslin ortak dili olarak hızla yaygınlaşıyor.

Emoji kullanımını kampanyasına taşıyan Garanti Bankası, Twitter hesabı üzerinden ‘Emoji İhtiyaç Listem’ kampanyası ile 26-27 Ekim tarihlerinde ihtiyaçlarını emojilerle anlatan Twitter takipçilerine özel avantajlarla kredi kullanma fırsatı verecek. Garanti Bankası’nın takipçileriyle olan etkileşimini artırmayı amaçlayan kampanya iletişimde emoji kullanılarak potansiyel müşteri yaratma yönünde türünün ilk örneği olacak. İnsanların yaratıcılığının da önemli olduğu bu kampanyada teknolojiden giyime, konuttan tatile kadar emojilerle bir çok farklı ve yaratıcı ihtiyaç listesi oluşturulması bekleniyor.