iPhone 6s'in Reklam Yüzü: Jamie Foxx

iPhone 6s’in Reklam Yüzü: Jamie Foxx

Apple’ın Türkiye’de geçen haftalarda satışa sunulan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri  çok yüksek fiyatlarıyla dikkatleri üzerine toplamıştı.

Apple yeni modelleri için hazırladığı 3 yeni reklam filmini kendi resmi Yotube hesabından kullanıcılarıyla paylaştı. Apple, Siri odaklı reklam filminde televizyon yıldızı Jamie Foxx ve kamera odaklı reklam filminde ise basketbol oyuncusu Stephen Curry’e yer veriyor. Apple, Siri’nin öne çıkarıldığı reklam filminde Jamie Foxx kararsız kalmış ve yeni film projeleri hakkında Siri’den yazı tura atmasını istiyor. Siri’nin sonucu “yazı” olarak bildirmesinden sonra ise “bilimkurgu” türündeki filmde oynayacağını söyleyerek reklam filmi sona eriyor.

Jamie Foxx’un oynadığı diğer reklam filminde ise Siri’nin eller serbest kullanımı üzerine odaklanılıyor. Reklamda Jamie Fox aynanın karşısında kravatını bağlarken görülüyor. Jamie Foxx, Siri’ye “Hey Siri, bugün nasıl görünüyorum?” diye soruyor. Siri bu soruya “Sesinden hareketli ve etkileyici göründüğünü söyleyebilirim.” şeklinde cevap veriyor. Reklam filmi, Jamie Foxx’un “Bence bana vurulmuşsun” demesiyle son buluyor.

NBA’in yıldızı Stephen Curry’in oynadığı reklam filminde ise kamera özellikleri üzerine odaklanılıyor. 4k video özelliği, Live Photos, ekranın ön kamera için flaş olarak kullanabilmesi gibi özelliklerin anlatıldığı reklam filminde Curry, attığı üç sayılık bir atıştan sonra topun potadan girmesini beklemeden iPhone’un ekranına bakıyor.