Google İnsanlara Geleceğini Gösteriyor

Google İnsanlara Geleceğini Gösteriyor

Google Inc.  insanlara geleceğini gösteren bir arama motoru çalışması gerçekleştirdi. Sosyal sorumluluk üzerine farkındalık oluşturmak amacı ile kurulan falcı arama motoru ile kullanıcılarına toplumsal problemlerin gelecekteki boyutları hakkında bilgiler veriliyor.

Google oluşturduğu medyum arama motoru ile toplumsal problemleri ve insanların endişelerini cevaplıyor. Birleşmiş Milletler’e bağlı kuruluş Mülteci Yüksek Komiserliği‘nin Google ile ortak sosyal sorumluk projesi bağlamında, Avrupa’da yükselen mülteci sorununa insanların dikkatlerini çekmek isteniliyor. 60 milyon mültecinin Avrupa’da hayatta kalma mücadelesini insanlara hatırlatan, mültecilere yardım eli uzatılması için insanları duyarlılığa davet ediyor. Arama motoruna yazmaya başladığınızda site size asıl endişelenmeniz gereken noktaları sunuyor. Arama motorunda “Nerede güven altında yaşayabilirim?” sorusu ile sonuç sayfasına yönlendiriliyorsunuz ve karşınıza duyarlılığa davet eden bir metin ile karşılaşıyorsunuz.  Açılan sayfa ise “geleceğinizi merak ettiğiniz kadar onlar hakkında endişeleniyor musunuz?” sorusunu site ziyaretçilerine soruyor.  Avrupa’da yükselen Mülteci sorunu için düşünmeye davet eden Google ve UNHCR‘nin sosyal sorumluluk projesi ile birçok insanın hayatını güvence altına almak istediklerini arama motorunda açılan sonuç sayfasındaki şu metin ile ifade ediyor;

“TABİ Kİ BİZ SENİN GELECEĞİNİ TAHMİN EDEMEYİZ!

Fakat 60 milyon mülteci her gün kendilerine bir geleceklerinin olup olmadığını soruyor. Sizlerin dikkatini çekebilmek için biz bu Google sitesini kullandık, çünkü görünüşe göre siz kendi geleceğinizle ilgilendiniz. Lütfen onların geleceğini düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Bu proje ile biz bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Bizim, Avrupa’nın büyüyen bu problemi için yapısal politik çözümlere ihtiyacımız var. Lütfen zamanınızı, paranızı ya da sevginizi bağışlamaktan çekinmeyin. Öneriler; Lütfen yerel girişimleri kontrol edin ya da birisine bağışta bulunun. Mültecilere yardım edin ve arkadaşlarınıza bu kampanyadan bahsedin.”

Sizde Avrupa’da evlerinde bulamadıkları geleceği hiç bilmedikleri ülkelerde arayan mültecilere bağış yapmak isterseniz  buraya tıklayabilirsiniz.