Daha Çok Spor Daha Çok Ödül

Daha Çok Spor Daha Çok Ödül

Spor yapmak isteyen fakat bir sebepten dolayı yarım bırakan insanlara #sponsoredbygatorade ile tam destek.  Ödülleri kazanman için yapman gereken tek kural var, o da spor yapmak.

Güçlü içgörüler üzerine kurulan kampanyaların her zaman kazanacağı gibi Gatorade’in de kampanya başarısı yadsınamaz bir gerçek. İtalya’da gerçekleştirilmiş olan kampanya DLV BBDO imzası taşıyor. Hemen hemen herkesin yarın diyete başlamak gibi iyi niyetler üzerine kurulu spora başlama planları da oluyor. Problem ise İtalya Hükümeti’nin yaptığı araştırmaya göre spora başlayanların %73’ü altı hafta içinde sporu bırakıyor. Amaç ise insan hayatının sağlığı için gerekli olan sporun altı haftada kalmayıp düzenli bir alışkanlık haline gelmesini sağlamak.

Sporcu içeceği olarak bilinen Gatorade “nasıl?” sorusana yanıt aradı ve sonunda, spor yapan kişiler için özel Gatorade sponsorluğu yapacaktı. Bu yol insanlara ödül vermekten, motive etmekten geçiyordu. Hedef kitle akıllı telefonlarından spor yapacakları zaman Gatorade uygulamasına bağlanarak Gatorade Puanlarını toplamaya başlıyor. Toplam 4 seviyeden oluşan puan sisteminde 4 ayrı hediye var. Ne kadar çok ter,  o kadar büyük ödül. Birinci seviyede bedava müzik, ikinci seviyede Gatorade spor kiti, bedava ekipmanlar, üçüncü seviyede arkadaşlarını #sponsoredbyGatorade Hastag ile çağırarak kendi antrenman ekibini oluşturuyorsun ve beraber topladığınız puanlar ile spor aktiviteleri için ücretsiz bilet kazanıyorsun. Son seviye olan dördüncü etapta ise sen başarılı, atlettik görevini üstlenmiş öncü bir ünlü oluyorsun.  Sonuç ise başarıyı getiriyor. İstenilen amaca ulaşılmış oluyor.

https://www.sponsoredbygatorade.it/