Nesnelerin İnterneti Zirvesi Gerçekleşti!

Nesnelerin İnterneti Zirvesi Gerçekleşti!

Bizz Consulting organizasyonu ile 30 Eylül Çarşamba günü Intel ve Cisco sponsorluğunda Türkiye’nin ilk “Nesnelerin İnterneti Zirvesi” gerçekleşti.

Zirvenin ana sponsorlarından olan Intel’in Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, nesnelerin interneti kavramının tüm sektörler için potansiyel fırsatlar barındırdığını dile getirdi. Akıllı nesne sayısının yaşayan insan sayısını geçtiğini belirten Aydın, Türkiye’ninde bu ekosistem içinde yer alabilmek için milyar dolarlık teknoloji yatırımları yapması gerektiğini belirtti. Intel olarak 2014 yılında İstanbul’da açtıkları Ar-Ge merkezi ile uluslararası 4 patente başvurduklarını ve yedi patent başvurusunun ise yolda olduğunu açıklayan Aydın, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de nesnelerin interneti dönüşümüne liderlik ettiklerinin altını çizdi.

Etkinliğin diğer ana sponsoru olan Cisco adına ise Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım konuşmacı olarak yer aldı. “Nesnelerin interneti” ve devamında gelişecek olan “Her şeyin İnterneti” kavramları sonucunda dünyada ticari ve kamusal örgütlerin 19 trilyon dolarlık değer sağlayacağını belirtti.