Snapchat'e Sponsorlu Lens Geliyor

Snapchat’e Sponsorlu Lens Geliyor

Snapchat’in 2 hafta önce tanıttığı “Lenses” özelliği günaşırı olarak ağızlardan akan gökkuşakları ve smiley halinde yüzler olarak karşımıza çıkıyor.

Snapchat’te selfie çeken herkesin kullanabildiği bu özellik ile yüzünüze “Photo booth” tarzı efektler uygulanıyor. 8 tane filtre arasından istediğinizi seçip eğlenceye katılabiliyorsunuz. Ama bugün “Lenses” özelliğinin ortaya çıkmasının arkasında farklı bir sebep olduğunu anladık. Financial Times haberine göre Snapchat markalar için sadece bir gün sürecek sponsorlu lensler tasarlayacak. Üstelik fiyatları da dudak uçuklatacak cinste. $750.000’a kadar çıkan fiyatlar konuşuluyor.

Yeni sponsorlu içeriklerin cadılar bayramı döneminde ortaya çıkması öngörülüyor. Bu uygulama için markalara normal günlerde $450.000, tatil ve özel günlerde ise $750.000’lik bir fatura gönderecek. Şu anda sponsorlu lenslerin kullanımda olan lenslere arasındaki farklılık ya da benzerlikler ile ilgili herhangi bir detay yok fakat bu lensleri Snapchat in-house olarak tasarlıyor ve Financial Times’a göre bu özelliği ilk kullanacak olanlar Hollywood stüdyoları olacak.

Bu özellik Snapchat için Discover, hikayelere eklenen reklamlar ve paralı yeniden oynatmadan sonra ortaya çıkan dördüncü gelir kalemi oldu. Snapchat’in belirttiğine göre “Sponsorlu lensler kullanıcıların kendilerini ifade etmelerini sağlarken ayrıca markalarla dinamik ve yaratıcı bir yolla iletişim kurmalarını sağlıyor.”