Snapchat Lenslerini Satıyor

Snapchat Lenslerini Satıyor

Snapchat, kullanıcılarının favorisi olan fotoğraf lenslerini  satılığa  çıkardı. Uygulama lensleri ilk çıktığı günden beri büyük beğeni toplarken, Snapchat bu konuda gelir elde etmeyi  kafaya takmış  görünüyor. 

Daha önce markaların reklam mecrası olacağı konusunda Snapchat tarafından açıklamalar yapılmıştı. Yürütülen çalışmalar Snapchat’e  reklam geliri getirmeye başlamışken bu durumu gelir modeline dönüştürme konusunda da önemli adımlar atıldı. Snapchat, kullanıcıların fotoğraf lenslerini 0.99 $  karşılığında satın alabileceği “lens store” u  kullanıcılarına sundu.  Şirkete gelir sağlayacak olan lenslerin yanında ücretsiz lensler kullanıcılarla paylaşılmaya devam edecek. Paket satın alma işlemi ile  kullanıcılarını lensler için teşvik eden şirket 30 lens satın alımı durumunda lensleri kullanıcının uygulamasında her zaman kullanılabilinir olacağını da açıkladı.

Verilen bilgilere göre 10 milyon snapte kullanıldığı açıklanan lensler,  coğrafi filtrelerde ise günde 1 milyona yakın snapte görülüyor. 16 milyar $ değerinde 100 milyon kullanıcıya sahip  Snapchat, 2015 yılı boyunca 50 milyon $ geliri hedefliyor. Daha önceki yenilikleri ile ciddi gelir elde eden şirketin kısa sürede bu hedefine ulaşması  bekleniyor.