Müzisyenler ve Dinleyiciler İçin Dijital Ortamda Farklı Bir Deneyim

Müzisyenler ve Dinleyiciler İçin Dijital Ortamda Farklı Bir Deneyim

Çatı şirketi Google olan Youtube, önemli bir uygulamayı geliştirmek için yatırımlarına devam ediyor. Bu girişimin ise ilerleyen zamanlarda büyük bir adım niteliğinde değerlendirilerek ses getireceği konusunda analistler şimdiden hemfikir olmuş durumda.

YouTube, San Francisco merkezli startup  BandPage uygulamasını bünyesine kattı. Müzisyenlerin dinleyici kitlesine direkt olarak ulaşabildiği yazılım, sosyal medya kanalları, çevrimiçi müzik servisi ve bilet satış kanalları ile entegre bir şekilde çalışıyor. YouTube müzisyenler ve dinleyecileri için yatırım desteği sağlayarak geliştirdiği uygulama, açıklanan son verilere göre 500.000’den fazla müzisyenle aktif olarak çalışıyor. Analistlerin ve kullanıcıların ortak görüşü; bir çok servis ile entegre bir şekilde çalışabilen ve müzikseverler için kişiselleştirilmiş deneyimler sunan BandPage’in geleceğinin bir hayli parlak olduğu yönünde. Müzisyenlerin backstage biletleri ya da dinleyicilerle kulis kaynaşması yaşamak istediği samimi etkinlikler için bilet satabilcekleri geniş bir alan sunan uygulamanın gelecekteki yükselişi öngörülmüş olmalı ki; YouTube emin adımlarla startup BandPage’i bünyesine hızlı bir şekilde kattı.

Muzisyenler-ve-Kullanicilar-İçin Dijital-Ortamda-Yeni-Bir-Deneyim

Startup BandPage’e yönelik olan beklentilerin hem kullanıcılar ve müzisyenler için yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yazılımın önümüzdeki günlerde kullanıcılarına daha farklı deneyimler ve çeşitli yenilikler sunması bekleniyor. YouTube’un uygulamayı kendi bünyesine katması ile Google’a nasıl artılar sunacağı ise şimdiden merak  konusu oldu.