Mısır Gevreğinden Çıkan Oyuncaklar Bu Kez Biraz Farklı

Mısır Gevreğinden Çıkan Oyuncaklar Bu Kez Biraz Farklı

Mısır gevreklerinin içinden çıkan oyuncaklar her zaman eğlenceli olmuştur, ta ki o oyuncağın kaza yapmış ve harap olmuş bir araba olduğunu görene kadar.

Kanadalı ajans Rethink, Ontario’daki üniversite kampüslerinde savunma grubu Arrive Alive için zekice bir kampanyaya imza attı. Öğrencilere Arrowhead Mills mısır gevreklerinin ücretsiz numunelerini dağıttı, fakat kutuların içinde onları pek de hoş olmayan bir sürpriz bekliyordu. Kutuların içinden bir kaza sahnesinden fırlamış gibi görünen hurdaya dönmüş araba oyuncakları çıktı. Dağıtımın zamanlaması kahvaltı saatine denk getirildi, bunun nedeni ise önemli bir noktaya parmak basmaktı: Alkol aldıktan sonra kanınızdaki alkol oranının sıfıra düşmesi için aradan 12 saat geçmesi gerekiyor; diğer bir deyişle, uyumuş olmanız sarhoş olmadığınız anlamına gelmiyor.
Alkollü araç kullanmanın tehlikelerine dikkat çeken kampanyada, aynı zamanda hedef kitlesi üniversite öğrencileriyken nesne olarak oyuncak kullanılmasının da bir nedeni var. Grup, üniversite öğrencilerine zannettikleri kadar büyümediklerini, hala biraz çocuk olduklarını ve düşündükleri kadar çok sorumluluk alamayacaklarını anlatmaya çalışıyor.

misir-gevreginden-cikan-oyuncaklar