Turkcell'in Yeni Kurumsal İletişim Direktörü Engin Gedik Oldu

Turkcell’in Yeni Kurumsal İletişim Direktörü Engin Gedik Oldu

2010 yılından beri Turkcell Grup’ta çalışan Engin Gedik, şirketin Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevinden Turkcell Grup Kurumsal İletişim Direktörlüğü pozisyonuna terfi etti.

Turkcell’de Filiz Karagül Tüzün’den sonra boş olan Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine 1 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere Engin Gedik atandı. Engin Gedik, şirketlerin bütün medya ve basın ilişkilerinin yanında sponsorluk, kurumsal sosyal sorumluluk, STK ilişkileri ve dijital iletişim konularının yönetimini üstlenecek.

19 yıldır teknoloji sektöründe çalışan Gedik, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, Maltepe Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1996 yılında Macworld Dergisi’nde Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürüttü; ardından www.pcworld.com.tr ve www.macworld.com.tr sitelerinin yöneticiliğini yaptı. PC World, BYTE, Macworld, CIO gibi teknoloji dünyasının öncü yayınlarının hem basılı hem dijital edisyonlarının yöneticiliğini üstlendi. Türkiye’nin ilk online ekonomi TV’sini kurucusu olup Dünya Gazetesi’nde uzun yıllar teknoloji konusunda da köşe yazarlığı yaptı.