100 Gün Boyunca Bir Manastırda Sadece Televizyon İzlemeye Ne Dersiniz?

100 Gün Boyunca Bir Manastırda Sadece Televizyon İzlemeye Ne Dersiniz?

Samsung yeni televizyonu Samsung SUHD Tv’nin tanıtımı için ilginç bir yarışma başlattı. Yarışmanın kazananı 100 günlüğüne Tibet’te, Himalayalar’ın tepesinde bir manastıra kapanıp televizyon izleyecek. Kampanya DDB Stockholm imzalı.

Yarışmanın sonunda kazanan şanslı kişi Tibet’teki Thiskey Manastırı’na gönderilecek ve kendisine konaklamanın yanı sıra belli bir ücret verilecek. Kazanan kişi televizyonda istediği şeyi izlemekte özgür. Kampanyanın kreatif direktörü Daniel Mencák, “Televizyon izleyerek para kazanmanın eğlenceli olacağını düşündük, tıpkı bütün yılı kapsayan bir iş gibi. Fakat farkettik ki insanlar başka şeylerle ilgileniyor, bu yüzden yapacak başka hiçbir şeyinizin olmayacağı bir yerde olmasına karar verdik. Dünyevi dikkat dağıtıcıların çok ama çok uzağında bir yer.” Peki neden bir manastır? Mencák, Sibirya’da bir deniz feneri ya da maksimum güvenlikli bir hapishaneyi de düşündüklerini, fakat bu gibi yerlerin manastırda bulunan ruhsal kazanımlardan yoksun olduğunu söylüyor.

Yarışma sadece Kuzey ülkelerine açık olacak ve Ekim ayı boyunca sürecek. Televizyon izlemekte yaşadıkları problemleri anlatan videoları yükleyenler arasından seçilecek sekiz finalist Stockholm’deki finale katılacak. Burada bulunan yalan dedektörleri katılımcıların gerçekten favori televizyon programlarını kaçırıp kaçırmadığını belirleyecek. Son kararı ajans ve müşteri tarafından oluşan jüri verecek.

https://youtu.be/USUkpYLhA9Q