Mayday! Mayday! Kuş Düşüşe Geçti

Mayday! Mayday! Kuş Düşüşe Geçti

Twitter açıkladığı  4. Çeyrek sonuçlarıyla depresif zamanlar geçirdiğini teyit etmiş oldu. Açıklanan 4. çeyrek sonuçlarına göre aylık aktif kullanıcı sayısında düşüşün yaşandığı belirtildi.

3. Çeyrekte 307 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olan Twitter, 4. çeyreği 305 milyonla kullanıcıyla kapattığını açıkladı. SMS ile takip edenler hariç tutulduğunda 2 milyon aktif kullanıcıyı kaybeden Twitter’ın kan kaybı ne kadar sürecek şimdilik merak konusu.

Hisse başına 12 dolar kazançla 710 milyon dolar gelir elde etmesi analistlerce beklenen Twitter, 710 milyon dolar toplam geliri hisse başına 16 dolardan elde etti. Genişletilmiş işlem saatlerinde yüzde 13 değer kaybı yaşayan Twitter, 13.75 dolar ile dip gördü ancak yaşanılan düşüşün ardından yüzde 4 civarında artışla şu an yaklaşık 15 dolardan işlem görüyor. Twitter 2016’nın ilk çeyreğinde 595-610 milyon dolar arasında gelir beklerken analistler ise geliri 629 milyon dolar olarak öngörüyor. Yaşanan aksilikler Twitter’ın peşini bırakmazken popüler tweetlerin öne çıkarılması ile ilgili olarak yaşanan tartışmalar ve konu hakkındaki sosyal medyada gerçekleştirilen hashtag eylemleri de sosyal ağ yönetiminin başını ağrıtıyor. Bu tersliklerle mücadele etmeye çalışan CEO Dorsey ise 2015’te hedeflerini; ana hizmetini düzenlemek ve daha duyusal hale getirmek, kullanıcıların taleplerini karşılayacak videoya yatırım yapmak, kullanıcılar için en iyi ve kullanışlı araçları uygulamak ve Twitter geliştiricilerini daha güvenli hale getirmek için yatırım yapmak olarak sıralıyor.