Hayalini Kurduğunuz Kampüsü Google’layın!

Hayalini Kurduğunuz Kampüsü Google’layın!

Üniversite sınavına çok az bir zaman kalmışken, veliler ve eğitmenler de sınav heyecanına ortak olmuş durumdalar. Eğitmenler öğrencilerine son ipuçlarını aktarırken, üniversite adayları ise hangi okulda hangi bölümü okuyacaklarını ve tercih süreçlerinde nelere dikkat edecekleri konusunda rehberlerine danışıyorlar. Google ise üniversite adaylarına dijital hizmet sağlayarak, tercih sürecinde kolaylık sağlayacak bir mikro-site geliştirdi.

”Google Üniversite Seçimim” ile sınava girecek olan öğrenciler için yol gösterici bir proje geliştirdi. Üniversite giriş sınavlarının ilk ayağı olan YGS’ye sayılı günler kala ”Google Üniversite Seçimim” ile sizi hedefleriniz çerçevesinde yönlendiriyor. “Keşfet” sekmesi ile hedeflediğiniz okulları bölüm ve puan olarak filtreleyerek size sunuyor. Gerekli filtrelemeleri yaptıktan sonra seçeneklerinizi “Vakıf” ve “Devlet” Üniversitesi olarak ayırarak sizinle okul türüne göre paylaşan Google,  seçimlerinize göre oluşturduğu listeyi alfabetik sıralama ile önünüze getiriyor. Üniversite hakkında ise bölüm detayları, konum bilgileri, web sitesi ve YouTube kanalı gibi bilgileri paylaşıyor. Dilerseniz ilgilendiğiniz üniversitenin sanal turuna da katılabiliyorsunuz.

Screen-Hayalini-Kurdugunuz-Kampusu-Google’layin!

Google Üniversite Seçimim sayfasında kararsız öğrencilere sağlanan en büyük hizmetlerden biri ise, üniversite hakkında edinilen bilgilerin yanı sıra “bağlan” sekmesiyle öğrencilere rehberlik yaparak yardımcı olacak alanlarında uzman kişilere ulaşabilirsiniz.

Screenshot_3

Hangout üzerinden yapılan konferanslarla telaşlı üniversite adaylarımız kariyer uzmanlarından canlı olarak fikir alma imkânına erişiyorlar. Google uzmanların ve mezunların deneyimlerini sizin kişiselleştirilmiş deneyimlerinizi yan yana getirerek fikirlerinizi ölçmenize ve size bu zorlu süreçte karar vermenize yardımcı oluyor.

Hayalini-Kurdugunuz-Kampusu-Googsssle’layin!