Google'dan Fly Labs Hamlesi

Google’dan Fly Labs Hamlesi

Google, fotoğraf ve video düzenleme girişimi olan Fly Labs’ı satın aldı. Google’ın bünyesine kattığını duyurduğu Fly Labs, İOS platformunda geliştirdiği uygulamalarla biliniyor.

Fly Labs’in internet sitesinde yayınlanan açıklamamın ardından Google’ın hamlesi resmiyet kazanmış oldu. Fly Labs ekibi ise Google bünyesinde, Google Photos ile çalışma hayatını sürdürecek. Yapılan açıklamada Fly Labs’in son 18 ayda 3 milyondan fazla kez uygulama sattığı belirtildi. 20 milyondan fazla video yaratılan Fly Labs uygulamaları kullanıcılar tarafından basit bir düzenleme aracı olarak biliniyor.

Google Fly Labs’ı bünyesine katmasıyla yalnızca İOS platformunda bulunan bir uygulamayı Android kullanıcılarına kazandırmış oldu. Fly Labs, AppStore’da 3 ay daha barınacak. Bu esnada herhangi bir güncelleme almayacak olan uygulama, 3 ay sonra İOS platformundan tamamen silinecek. Fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarında yaratacılığını arttıracak olan bu satın alma hamlesi ile Google Photos’un ilerleyen zamanlarda daha yetenekli uygulamalar sunması bekleniyor.