Google Maps'e Katkıda Bulunanlar Ödüllendiriliyor

Google Maps’e Katkıda Bulunanlar Ödüllendiriliyor

Kullanıcıları uygulamaya dahil ederek onların deneyimlerini zenginleştiren Google, Local Guides (Yerel Rehber) uygulamasına getirdiği ödül özelliğiyle bu konuda bir adım daha atmış oldu.

Google tarafından 2015’in ilk aylarında Google Maps’e getirilen özellik Local Guides, kullanıcıların yaşadıkları bölgelerle ilgili görüşlerini bildirmelerine, fotoğraflar paylaşmalarına ve Google Maps’e katkıda bulunmalarına imkan tanıyordu. Bir gönderinin sitede yayınlanması için en az 50 beğeni alması gerekiyordu. Ayrıca tecrübelerini kullananlar aldıkları puanlarla uygulama içinde seviye atlayabiliyorlardı. Bu özellik sayesinde Google, Google Maps’te hedeflediği detaycılığa kullanıcılarla güçlerini birleştirerek daha kolay ulaşabilecekti. Ayrıca bu özellik sayesinde kullanıcıların da uygulamayla olan yakınlığı arttı.

Kullanıcı tarafı için bir hamle daha yapan Google, geçtiğimiz günlerde uygulama üzerinden tecrübelerini paylaşan kullanıcıları ödüllendireceğini açıkladı. Böylece seviye atlamanın yanında somut hediyeler vaadeden uygulama daha gerçekçi bir hal aldı. Uygulamada seviyeler atlandıkça ödüller de daha tatmin edici hale geliyor. Örneğin; ilk seviyelerde Google’ın çeşitli hizmetlerine erişim hakkı ve indirimler kazanırken, 4. seviyeye geldiğinizde iki yıllığına 1TB Google Drive hizmeti kazanabiliyorsunuz.

Halihazırda Yelp, Swarm, Zomato gibi uygulamalarda mekanlarla ilgili tecrübelerimizi paylaşıyoruz, Google da benzeri bir özelliği bünyesine katıp ödül sistemiyle bir adım öne geçirerek Google Maps’e yeni bir boyut kazandırmış.