Twitter Emoji Butonlarını Test Ediyor

Twitter Emoji Butonlarını Test Ediyor

Biz daha kalp butonuna alışamamışken, Twitter’dan yeni bir haber geldi. Yakında tweetlere emoji butonlarıyla tepki verebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde “favori” butonunun “beğenme” butonuna ve yıldız simgesinin kalbe dönüşmesiyle oldukça ses getiren Twitter, yakında karşımıza başka bir yenilikle çıkacak gibi görünüyor. Kalp butonunun hayatımıza girmesinden sonra Twitter kullanıcılarından şikayetler yükselmiş olsa da, bu değişikliğe alışamayanlar azınlıkta gibi görünüyor. En azından, Twitter’ın açıkladığı veriler bunu gösteriyor. Yapılan açıklamada yeniliğin ardından etkileşimin gayet iyi olduğu, hatta yeni kullanıcılar arasında arttığı belirtildi.

Her şeye rağmen kullanıcıların bir çoğu henüz kalp butonuna alışamamışken, Twitter’dan çok daha köklü bir yenilik haberi geldi. Sürekli yeni özellikler test etmeye devam eden sosyal ağ, bu kez de emojileri kullanarak tweetlere birden fazla şekilde tepki verilmesi üzerinde çalışıyor. Test edilen özellik uygulamaya geçerse, butonların gidişatını hep birlikte izleyeceğiz. Seçeneklerin çoğalması kullanıcıların deneyimlerini nasıl etkiler şu an için kestirmek zor. Tabii ki bu köklü değişikliğin markalar açısından da önemli yansımaları olacaktır.