Facebook ve Instagram’dan Sonra Twitter’a da ‘‘Kaydet’’ Özelliği Geliyor

Facebook ve Instagram’dan Sonra Twitter’a da ‘‘Kaydet’’ Özelliği Geliyor

Yakın zamanda 280 karakter limiti güncellemesiyle gündeme gelen Twitter, şimdi Facebook ve Instagram’da da bulunan ‘‘Kaydet’’ özelliğini test ediyor.  

Twitter’da düzenlenen Hack Week’de bu defa çalışmalar özellikle Japonya’dan yoğun gelen talep üzerine başladı. Twitter, tweetlerin beğeni veya farklı yollarla sonradan tekrar ulaşmak için bir köşede saklanması yerine bunu Facebook ve Instagram’daki gibi kaydederek yapılabilmesi üzerine yoğunlaştı.

Twitter’ın kaydetme özelliğiyle ilgili ilk olarak Twitter çalışanlarından Jesar Shah’ta birkaç tweet attı. Twitter Ürün Müdürü Keith Coleman’da ilk açıklamalarını #SaveforLater hashtag’i ile tweet atarak paylaştı. Özellik test aşamasında ‘‘Daha Sonra Kaydet’’ olarak isimlendiriliyor. Daha Sonra Kaydet’in işleyişi ise şu şekilde; kullanıcılar istedikleri tweetleri ‘‘ Yer İşaretine Ekle’’ butonuna basarak kaydediyor. Kaydedilen içerik ise ‘‘Book Marking’’ adı verilen yerde bir nevi depolanıyor.

”Daha Sonra Kaydet” özelliğini şimdilik retweet ve favorilerden ayıran en büyük farklılık noktası ise, retweet ve favoriler herkes tarafından görülürken, kaydedilen içerikler yalnızca kişinin kendisi tarafından görülebiliyor. İlerleyen zamanlarda bu özelliğe daha farklı işlevler yüklenebilir mi? Hep beraber göreceğiz.