Facebook Bildirimleri Yenilendi!

Facebook Bildirimleri Yenilendi!

Facebook yeniliklere ve güncellemelere hızla devam ediyor. Daha önce yapılan bir açıklamada, ileri bir tarihte duyuracakları sesli asistan ‘Facebook M’ öncesinde mobil uygulamasındaki bildirim sisteminde baştan aşağı yeniliklere gideleceğini duyurdu.

Yenilenecek bildirim sistemiyle gelecek yepyeni özelliklerle bildirim sekmesinde TV programları, hava durumu, sinema haberleri, maç skorları, arkadaş listesindeki kişiler hakkında önemli ve hatırlatıcı gelişmeler kullanıcı tarafından kişileştirilerek kullanılabilecek. Bildirim ekranında görünecek gelişmeler sizin kullanım ve seçimleriniz ile birlikte arkadaş çevrenizin Facebook davranışlarına bağlı olarak değişecek. Yani Facebook kullanıcısının incelediği, beğendiği veya paylaştığı içeriklere göre kişiselleştirilmiş bildirimler sunacak. Kullanıcılar bu özelli sayesinde zaman ve konum bilgilerine göre ilgisini çekebilecek gelişmeleri kaçırmamış olacak.

Bildirim sitemine gelecek olan yeniliklerin önümüzdeki günlerde iOS ve Android platformlarında kullanılabilir olması bekleniyor.