Instagram'dan Yeni Özellik

Instagram’dan Yeni Özellik

Instagram özelliklerine etkinlikler için video kanalı oluşturmayı ekleyerek Snapchat ve Twitter’a bir karşı hamlede bulundu.

Instagram adlı fotoğraf paylaşım sitesi 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmış, 2013 Haziran’ında da 15 saniyelik video paylaşma özelliğini kullanıcılarına açmıştı. Rakipleriyle sıkı bir rekabet içinde olan sosyal paylaşım sitesi, yeni bir hamlede daha bulundu.

Özellik bize Snapchat’in “Stories” ve Twitter’ın “Moments” uygulamalarını hatırlatıyor. Instagram’ın yeniliğinin adı da “Best Videos”. Şimdilik sadece Amerika’da kullanıcıların deneyimine sunulan uygulama ilk testini Cadılar Bayramı’nda yaptı. Keşfet bölümünün içinde yer alacak özellik, etkinliklere özel etiketlerle paylaşılan videoların içinden Instagram ekibi tarafından seçilen en iyilerin bir araya getirilmesi olarak tanımlanabilir.

Instagram’ın bu özelliğiyle rakiplerinin karşısında nasıl bir ilerleme kaydedeceğini zaman gösterecek, fakat kullanıcı sayısı, yapılan paylaşım sayısı ve arkasında bulunan Facebook desteğini göz önünde bulundurursak başarılı olma olasılığı çok yüksek.